“Bilişim Sistemleri Mühendisliği” yazısına 4 yorum yapılmış:

 1. 1
  tamer uzun

  Arkadaslar merhaba,
  Bu bolumde okuyan birisi olarak tercih etmek isteyenler icin birkac bilgi paylasiyim.Bilisim sistemleri muh. bilgisayar muhendisligiyle hemen hemen ayni bolumdur.Tek farki bilgisayarcilarin oldugu donanim,elektrik dersleri yerine bu bolumu okuyan arkadaslar isletme,ekonomi ve muhasebe gibi dersler alacaktir.Boylece ilerde iyi bir yazilimci olmanin yaninda yonetici pozisyonuna gelebilir,ekonomiye isletme uzerinede calisabilir.
  Yazilim suan dunyanin en iyi mesleklerinden biri olarak gosterilmektedir.Yazilima ilgi duyan herkes icin ideal bir bolumdur.
  basarilar..


 2. 2
  Sadettin

  Ayrıca Database,E-commerce,Internet Programming ve Network dersleri sayesinde iş imkanlarını genişletmektedir.Zaten yazılım, bilgisayar, bilişim sis muh. bölümleri %70 dersleri ortaktır.Ayrıca DGS ile gelecekler için bulunmaz nitelikte bir bölümdür.


 3. 3
  Nurda

  Merhaba, Ben bilisim sitemleri yerine End.Müh yazmistim, keske yazmasaydim. Gazi Endüstri Mühendisliginde is hayatina yönelik pek birsey almadik, maalesef asiri teorik ve anlamsiz dersler var. Bence Bilisim gelecegin meslegi,ve maaslar da acaayip yuksek.Yurtdisina cikmaniz an meselesi, cunku ingilizce yetiyor,her ülkede her firmada INg. ile calisabilirsiniz,bilisim dili ingilizce simdi kendi kendime programla ögrenmek icin cabaliyorum.


 4. 4
  Asistan

  Bilişim Sis. Müh bölümü için mezun ve aldıkları derslere bakarsanız iş imkanı digerlerine göre çok daha fazladır çünkü bu bölümden mezun olan hem bilgisayar hem yazılım müh. vasıflarına sahip olur ayrıca işletme dersleri alarak kariyerlerinde yöneticilik olanlara büyük fayda saglar ama tabikide kendinizi geliştirmelisiniz yan gel yat mezun oluyum olmaz.


Sayfaya yorum yazınız

Yorumunuzu aşağıdaki kutuya yazınız ve Gönder'e tıklayınız.