“Hukuk Fakültesi” yazısına 69 yorum yapılmış:

Sayfa: « 1 [2] Tek sayfada göster

 1. 20
  zeliş

  ben 127790lardayım hukuk gelir mi acaba? lysde iyi yaparsam olur mu?


 2. 21
  Halil İbrahim

  Biraz zor görünüyor. Ama hemen de pes etmemelisin. Moralini bozmamalısın. Allah kerim.


 3. 22
  unuttum

  ven 35741. oldum sizce istanbul hukuk olur mu lys’de o kadar çekebilir miyim


 4. 23
  Bahadır

  Hukuk fakültesi bi halta yaramaz arkadaş,o kadar çalış çabala kazan,sonra fakültede ezber de ezber eee en sonunda devlette 2 bin liraya başla reva mı bu ? Özelde büroya falan çevre eş dost olmadan yine aynı meblaya başlarsın belki daha az.Psikoloji yaz,iyi ünilerde işletme yaz ama hukuk yazmayın kardeşlerim,bu arada ben mi? Ben Marmara Hukuk 2. sınıf terk,Boğaziçi Psikoloji 1.sınıf öğrencisi olarak yorumda bulunuyorum,hepinize başarılar dilerim.Umarım bu sistemin içinde sevmediğiniz meslekleri yapmak zorunda kalmazsınız.Sağlıcakla kalın.


 5. 24
  Aykut KÖSE

  Bahadır Psikoloji hiç bir işe yaramaz onu belirteyim.Sen Boğaziçi psikoloji kazanmışsın.Senin önün açık.Herkes Boğaziçi kazanamıyor biliyorsun.Hacettepe’de kalitelidir.Ama sıradan Anadolu üniversitelerinde psikoloji okuyan arkadaşların önü karanlık.Devlet hastanelerindeki psikologlar 2000 civarı maaş alıyor.Özel bir yerde çalışanlar da aynı şekilde.Her meslekte şanslı olanlar ve çok iyi yerlere gelenler olacaktır.Ama hukuk bunların içinde iyi yerlere gelebilmek için en mantıklı tercih olacaktır.Evet dediğin gibi yeni mezun bir avukat 1200 civarı maaşla bir yere girer.2-3 sene iş öğrenir.Kendi yerini açar.Kendi yerinde de 2-3 sene kazanacağı 1700-1800 civarıdır.Ama tecrübe kazandıkça ve tanıdıkları arttıkça bu kazanç 6-7 binlere çıkar.Psikolojiye kötü bölüm demiyorum arkadaşlar yanlış anlamayın.Bayanlar için en uygun meslek bence.Ama psikolojinin önü hukuka göre biraz daha dikenli.Ama ilginiz varsa tabi ki okuyun.Ben hukuk istiyordum hukuk okuyorum.Psikoloji istesem psikoloji okurdum.Zaten iki bölümde aynı puanlara sahip.Birinin diğerine üstünlüğü yok.Ama işletme falan yazmayın.Ankara Üniversitesi dahil işletme yazmaya kalkmayın.İşletme okuyacaksanız çok iyi İngilizce bileceksiniz bu da yetmez üstüne 2. bir yabancı dil yapcaksınız.(iyi bir yerlere gelebilmek için mezun olunca.)Hepinize saygılar.


 6. 25
  Ceren

  Ygs5 sıralamam 16.882, sınavdan iki ay kadar önce tmye geçtim, birkaç hocam bu sıralamanın cok iyi oldugunu söyledi fakat ben pek bilgi sahibi değilim. Ankara hukuk yahut başkent hukuk %100 Burslu istiyorum fakat sıralama konusunda her sitede farklı yazdığı icin kesin bilgiye ulaşamadım. Bulunanlar varsa sıralama ve eğitim yeterliliği olarak bilgi verebilirlerse cok memnun olurum


 7. 26
  Hakan

  Sıralamam 21bin. Galatasaray Hukuk gelir mi


 8. 27
  hukukçu girl

  yhaa bhen ımm ygs2de 4000deym odtü elektrik elktronk istyorm ygs5de 2000deyim .Galatasaray hukuk istiyorum acebaa gelir mi şekerler çok korkuyorunmmm aceba ıkıncı yıla mı kalsam offff tanrhıım sasaldan mı terch yapsam blmyrm .zekam artk fazla gelyooo cıldırdm resme .ders calsmktan kafayı ycemmm .. ayrıca sunu belirtmek istiyorum hepiniz ahmaksnz . neymş efendm 227bindeym lan aptall sen hç çalşma gez yat snra lysfe calısıcamm acebaa hukuk gelr mi de . ben 2000deyken tereddüt edyorum . herneyse ıkıncı yıla mtlulklar dlerm


 9. 28
  hukukçu girl

  bence braz kasarsan yaparsın . ille galatasary dye tutturna bnee .d umarm gdersnn .d


 10. 29
  Mine

  gençler ben ygs de 490bindeydim tm1 puanımı 77bine çektim şimdi Anadolu üniversitesinde iktisat okuyorum bir hukuk olamasa da geldik işte buralara kadar hiç umutsuzluğa kapılmayın =)


 11. 30
  İREM BAŞA

  ezber çok mu zor ayrıca kaç madde ezberleniyor?


 12. 31
  İREM BAŞA

  aynen


 13. 32
  İREM BAŞA

  kaç saat çalısarak


 14. 33
  ilknur

  sıralamam 17675 puanım 416,90 hukuk fakultesi gelir mi


 15. 34
  aytac

  gelir sakarya ya ıspartaya falan bak


 16. 35
  esra

  Tm2 puanim 408 siralamam 22390 hukuk gelir mi acaba


 17. 36
  ..

  erzincanı yaz


 18. 37
  ..

  kırıkkale yalova samsun atatürk sakarya ısparta dice erzncan erciyes falan yaz buraları bence


 19. 38
  ..

  sen önce türkçe öğren


 20. 39
  Aybuke

  Böyle bir Türkçe’m olacağına sıralamam 227bin olsun. Gerizekalı. Zekası fazla gelmişmiş.


 21. 40
  hülya

  akdeniz hukuk sizce nasıl???


 22. 41
  eren

  ben 23 binlerdeyim hukuk gelme ihtimali var mı? gelirse okuması nasıl? pdr ve psikoloji yazmyaı düşünüyorum szice hangisi daha iyi ve neden? cevaplarsanız sevinirim


 23. 42
  beyza

  Erzincan ikinci oğretim geleceğini dusunuyorum pdrdense gukuk yazmanı tavsiye ederim çunku hukukta daha çok iş alanı var ama yine de ilgi alanına gore meslek secmelisin pişman olmamak için


 24. 43
  beyza

  Umarım lysyle o sıralamanı 300 binlere çekmişsindir. Gerçi burdan bakınca hiç o sıralamayı yaptığına da inanmadım ama…


 25. 44
  aday

  129 binden 15 bıne girdim hemde orrtaöğretım 4 bın gerı atıı benı


 26. 45
  melike çağ

  siz üniversiteyi bitirdikten kendinizi hangi alanda geliştirmek istiyorsunuz bende hukuk fakültesine hazırlanıyorum fakülteden sonra ne olacağıma karar veremedim simdiden tesekkürler…


 27. 46
  esra

  al benden de o kadar:((


 28. 47
  culture

  Hukukçu girl nedir ya? Bu tipin hukuk okuduğu memleketten hayır mı gelir? Bir de Galatasaray kazanacakmış, he yavrum biz de yedik.


 29. 48
  culture

  Arkadaşlar hukuk kontenjanları artmış. Umudunuzu kaybetmeyin. İlle de hukuk okumak istiyorsanız yazın Erzincan’ı, Erzurum 2. öğretimi. Bu sıralamalar esneyecek çünkü. Benim bu yıl hukuk olmuyor maalesef. TM-2 29bin. TM-3’ten tercih yapacağım sanırım. Psikoloji ya da PDR olabilir.


 30. 49
  huseyin

  sıralamam 276000 özel bi hukuk fakültesi gelir mi?


 31. 50
  yigit

  21.200 ile konya üniversitesi hukuk gelir mi ?


 32. 51
  Hatice

  Arkadaşlar benim tm-2 sıralamam 1124 hep anlara hukuk istiyordum şu an zaten kesin oluyor ama hocalar falan aklımı karıştırdı özel hukuklarla. Özellikle istanbul şehir üniversitesi gerçi o 552 sıralamayla kapatmış ama yazsam mi olurda çıkarsa pişman olurum diye düşünüyorum ama çıkacakken yazmazsam daa sonra pişman olur muyum diye düşünüyorum.Ama ben hakim olmak istiyorum bu arada ankarayı istememin en önemli nedeni bu 🙂 Ankara’da okuyan varsa yada yakını falan yardımcı olabilir mi


 33. 52
  Hatice

  14 bin Konya ama kontejanları artırmışlar


 34. 53
  Hatice

  Erzincan ikinci öğretim yok ki bu sene mi açıldı


 35. 54
  ebru

  Canım bence istanbula gitmek yerine ankaraya git tutuyorsa zaten hukuklarda ankara hep öncelikli oluyor iş imkanında zaten iyi olur özellere gitme bence devlete git


 36. 55
  Hatice

  Teşekkürler ankarayı yazdım gitti


 37. 56
  Esra

  Benim tm 2 siralamam 143 bin cag hukuk gelir mi acaba ??


 38. 57
  aday

  tabıkıde 😀 hayırlı olsun..


 39. 58
  yigit

  2. öğretimi 18 bin ondan söz etmiştim


 40. 59
  Aykut KÖSE

  Benim ilk hedefim savcı olmak.Tabi hukuk okuyorsanız 1 planınız olmamalı.Benim savcı olamazsam B planım kurum avukatlığıdır.Yani kpss’ye girip aldığınız puanla devlet sektöründe avukatlık.Onu da başaramazsam serbest avukatlık yaparım.Umarım ilk 2 planımdan birisi özellikle savcılık tutar.Serbest avukatlığa gelince kendinizi kanıtlamanız gerekiyor.Bu da uzmanlaşmaktan geçer.Atıyorum ceza konusunda uzmansanız ceza davaları size gelir.İcra konusunda uzmansanız icra davaları size gelir.Bu uzmanlaşma da hemen olmaz tabi.Belki 5 belki 10 belki 15 yıl gerekiyor belli konuda çok iyi olmanız için.Hukuk mezunları müfettiş de olabilir fakat kpss a grubu yani uzmanlık meslekleri için iyi bir ingilizce istiyorlar.Benim inglizcem iyi değil o yüzden onları eledim kafamda.Sizin de birkaç tane planınız olsun.Hukuk gibi geniş bir alanı sadece serbest avukatlık yapmak için kullanmayın.Hatta size tavsiyemnot ortalamanızı yüksek tutun üniversitede ve ingilizce kursuna yazılın 1. sınıftan itibaren.Bunun faydası eğer üniversitede öğretim görevlisi olmak isterseniz ortaya çıkar.Orada da sağlam ingilizce lazım.Ben onun için onu da eledim.Umarım yararlı olabilmişimdir size.


 41. 60
  mehtap

  benim daha 2 yılım var ama çok korkuyorum hukuk istiyorum inşallah kzanırım


 42. 61
  alper

  ben muğlada üni okuyorum buraya geldim çok pişman oldum çok kötü üniversite şehir olarak sıfır tekrar burda hazırlanıyorum hukuk istiyorum sözelciyim matematiği ilerlettim devlet gelmesse özele gitmeyi düşünüyorum bana şans dileyin istediğiniz bölüm gelmesse kesinlikleeeeeee yazmayınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!


 43. 62
  Murat

  Gediz üniversitesi Hukuk fakültesi Öğrencilerine Yaz okulu açmaz, diğer üniversitelerden alınan yaz okulunu kabul etmez. Böylece 4 yıllık fakülteyi 5 yılda bitirmelerini sağlayan 2 tarla arasındaki üniversitedir.

  Gediz üniversitesinde üst sınıfa geçebilmek için 1.8 ortalama şarttır. Mezun olabilmek içinse 2.0 ortalama lazım.

  Diyelim bir dersten kaldınız. ( Bu ihtimalin gerçekleşmesi çok olasıdır hafife almayın ) Diğer derslerinizin ortalaması çok yüksek ise ancak 1.8 ortalama barajını aşıp üst sınıfa geçebilirsiniz. Üst sınıfa geçince bu kaldığınız dersi alttan alıcaksınız. Bu kaldığınız dersin yapıldığı saatte başka bir ders yapılıyorsa o çakışan dersi alamıyorsunuz. ( %100 ÇAKIŞAN ders olacaktır hiç üzülmeyin ) Yaz okuluda olmadığı için 4 yıllık fakülteyi 5 yılda rahatlıkla bitirirsiniz.

  Otobüsleri tıklım tıklım olur. Otobüs yaklaşmaya başlayınca aksiyon filmlerinde bile görmediğiniz bir canlanma olur ve herkes otobüse doğru koşmaya başlar. Geride durup patlamış mısır eşliğinde seyredebilirsiniz. Çok keyifli oluyor.
  Ya bu rezalete katılcaksınız yada otostop çekmeyi öğreneceksiniz.


 44. 63
  Arman

  Abi sen o kadar basamak nasıl yükseldin bana da bi faydan olsa bu konuda, cok sevinirim


 45. 64
  Leon

  10.sınıf öğrencisiyim.hukuk istiyorum. Önümde 2 sene var ama, nasıl çalışmam gerektiğini bilmiyorum. Her gün en azından kaç saat çalışılması gerektigini,yada uyguladıgınız metodlar varsa, benimle paylaşırsanız,çok sevinirim. Teşekkürler.


 46. 65
  Mik

  Guvenderde siralamam 16 bindi lysde artirirsam 10 bin gelme ihtimali var mi


 47. 66
  ayda

  ankara sen benimsin


 48. 67
  Rüya

  Bu sınav sistemleri yüzünden hayatım kaydı. Teşekkürler ÖSYM.


 49. 68
  sacit ccc

  Ben 10 . sinif ogrencisiyim hukuk secmek istiyorum tm dersleri kolay mi lutfen yorum yapin. Ayrica ankara hkk icin bes bin yetermi.


 50. 69
  zühre

  hukuk ya da uluslar arası ticaret sizce hagisi?


Sayfa: « 1 [2] Tek sayfada göster

Sayfaya yorum yazınız

Yorumunuzu aşağıdaki kutuya yazınız ve Gönder'e tıklayınız.